Wspieramy podopiecznych Fundacji „Mimo Wszystko”

Wspieramy podopiecznych Fundacji „Mimo Wszystko”

Centrum Techniczne Aptiv w Krakowie zostało oficjalnym partnerem strategicznym tegorocznej Albertiany – Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Teatralno-Muzycznej Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie.

Uroczystość odbędzie się w Teatrze Słowackiego w najbliższy poniedziałek, 19 marca. Niebawem przygotujemy dla Was relację z tego wydarzenia.

Tymczasem polecamy Wam zapoznanie się z projektem i działalnością Fundacji TUTAJ.


Aktualizacja: 21.03.2018

Relacja z Albertiany ‘oczami inżyniera’

Finał Festiwalu Albertiana to magiczny czas, pełen dobroci serca, uśmiechów i fantazji. Niezwykła jest forma i przekaz, ponieważ jest to wydarzenie dotyczące twórczości teatralno-muzycznej osób niepełnosprawnych intelektualnie. Niepowtarzalne są osoby, dzięki których wysiłkom co roku napędzany jest ten Festiwal: podopieczni wielu fundacji z całej Polski. Niesamowite jest również miejsce: już od wielu lat w foyer Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie rozbrzmiewają radosne głosy dzieci i dorosłych.

W tym roku byłem z kolegami i koleżankami wśród widzów zaproszonych na to wydarzenie, w ramach współpracy przy projekcie/wsparcia jakie nasza firma zaoferowała na poczet Festiwalu.

Każdy z tych niecodziennych artystów wywarł na mnie nieopisane wrażenie. Mogliśmy obserwować jak występujący na scenie dzieci i dorośli odkrywają przed nami cząstkę swojego świata, przeżywając powierzone im role. Pomiędzy artystami a publicznością zatracone zostały granice, wszyscy – z każdego piętra i balkonu teatru – angażowaliśmy się w baśnie snute przez tych utalentowanych aktorów.

Wszyscy artyści wypadli wspaniale, choć najbardziej spodobała mi się sztuka pt. “Deszczowy Poranek” wykonana przez grupę BAJ z Specjalnego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego “Szkoła Życia” w Rybniku. Spektakl opowiadał o dzieciach podróżujących na tratwie po archipelagu fantastycznych lądów, przeżywających przygody z piratami i Indianami, bawiących się ze zwierzętami i o wiele, wiele więcej! A wszystko to w domu, pewnego deszczowego poranka, podczas oczekiwania na obiad… W tym przedstawieniu wystąpiło kilkudziesięciu aktorów!

Pamiętajmy o osobach, które potrzebują przyjaźni naszego serca, by rozkwitnąć – nie tylko przy okazji takich wydarzeń.

Maciej, inżynier zespołu walidacji w Centrum Technicznym Aptiv w Krakowie

PS. W imieniu organizatorów festiwalu, tj. Fundacji Anny Dymnej “Mimo Wszystko” oraz Fundacji im. Brata Alberta przypominam, by co roku 21 marca – w Światowy Dzień Zespołu Downa (WDSD – World Down Syndrome Day) – ubrać skarpetki różnokolorowe!