Laboratoria autonomicznej jazdy

Laboratoria autonomicznej jazdy

Uczenie algorytmów tego jak prawidłowo identyfikować obiekty na drodze to fundament tworzenia niezawodnych systemów aktywnego bezpieczeństwa. Tak się składa, że możesz mieć w tym swój udział.

Październik 2016 roku to dla nas jedna z ważnych dat. To wówczas podpisaliśmy umowę z jedną z najbardziej prestiżowych uczelni technicznych w naszej części Europy – krakowską Akademią Górniczo-Hutniczą. Dzięki tej współpracy wiemy z praktyki, że inwestycja w inspirowanie młodych pokoleń inżynierów się opłaca.

Dziś, w wynajmowanych na AGH przez Aptiv laboratoriach około 200 studentów pracuje systematycznie nad aktywnym bezpieczeństwem – a mówiąc dokładniej – nad weryfikacją algorytmów wizyjnych (Ground Truthing & Labeling). O tym, że ten element pracy nad autonomiczną jazdą wymaga niezwykłej precyzji i analizy tysięcy przykładów świadczą liczby – tylko w ciągu jednego roku studenci spędzają w laboratoriach Aptiv około 100 tysięcy godzin!

Jesteśmy niezwykle dumni z zespołu, który udało się nam stworzyć. Tym bardziej, że spora część pracowników laboratorium jest już oficjalnie na pokładzie Aptiv. Zobaczcie sami, jak rozgościliśmy się w murach AGH!