Inżynier aut przyszłości jest kobietą!

Inżynier aut przyszłości jest kobietą!

To był niezwykły tydzień. 2 wydarzenia, w sumie ponad 300 uczestniczek i jeden cel. Inspirować młode kobiety do obrania ścieżki kariery inżynierskiej. Rezultat? Według naszych skrupulatnych wyliczeń grono wybitnych inżynierek zasili wkrótce co najmniej 300 nowych twarzy;)

Pierwszy z eventów to IT for SHE techcamp – obóz wyjazdowy dla 120 najzdolniejszych z najzdolniejszych studentek informatyki z polskich uczelni technicznych. Dla nich była to okazja do zgłębienia tajników zaawansowanego programowania, spotkania wyjątkowych ekspertów oraz zaplanowania kariery profesjonalnej i ścieżki rozwoju osobistego w branży technologicznej. Dla mentorek Delphi była to z kolei szansa na dzielenia się ich wiedzą i doświadczeniem.

Dwa dni później, dwie pogromczynie napięcia z naszego zespołu elektroniki, wzięły udział w evencie Greenlights for Girls. To całodniowe wydarzenie pełne interaktywnych warsztatów i laboratoriów, ale również zabawy. Wszystko po to, by inspirować dziewczęta w wieku od 11 do 14 lat do rozwijania zainteresowań i wiedzy w zakresie nauki, technologii, inżynierii i matematyki. Już nie możemy się doczekać kolejnych edycji. Dziewczyny rządzą!