"Każdy ma swoje K2". My weszliśmy na nasze!

"Każdy ma swoje K2". My weszliśmy na nasze!

Kiedy dowiedzieliśmy się o tym, że Fundacja Mimo Wszystko organizuje symboliczną wyprawę na K2, czyli krakowski Kopiec Kościuszki, wiedzieliśmy, że chcemy pomóc. Pytanie brzmiało – czy damy radę?

Do udziału w wyprawie pod kierownictwem Krzysztofa Wielickiego Fundacja zaprosiła 15 osób z niepełnosprawnościami. “K2” mieli zdobyć też przyjaciele fundacji, wśród nich Krzysztof Globisz oraz Joanna Kulig.

Aby wszystko się udało niezbędni byli partnerzy projektu – i tu zobaczyliśmy naszą rolę. Ogłosiliśmy wyzwanie Endomondo, do którego zaprosiliśmy wszystkich pracowników Aptiv w Krakowie. Celem było uzbieranie wspólnie minimum 8 611 km (wysokość K2) w 3 tygodnie – chodząc, biegając, jeżdżąc na rowerze czy rolkach. W zamian firma zobowiązała się do przekazania kwoty 2x 8 611 zł na Wyprawę Fundacji.

Szybko okazało się, że cel uda się osiągnąć w rekordowym czasie. W sumie w projekcie wzięły udział 354 osoby, którym udało się wspólnie uzbierać 48,884 km! Byliśmy niezwykle dumni z wyniku zespołu Aptiv Kraków, ale jeszcze bardziej z możliwości wsparcia tak szczytnego celu. Następnym razem wchodzimy na Koronę Ziemi!